Danışma Kurulu

Dr. Dyt. Gamze Şanlı Ak

Dr. Dyt. Gamze Şanlı Ak

Diyetisyen

Gamze Şanlı Ak; Dr. Dyt. (PhD), Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Kurucusu, Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Üyesidir.

2007 yılında Başkent Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu.

2012 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak ‘Uzman Diyetisyen’ unvanını aldı.

2017 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde ‘Doktora’ programını tamamlayarak ‘Doktor Diyetisyen (PhD)’ unvanını aldı.

2017 yılında Nişantaşı Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak göreve başladı.

2018 yılında, Türkiye’nin ilk smoothie kitabı ve Gourmand ödüllerinde Türkiye’nin en iyi içecek kitabı seçilen ‘Fit Smoothie’ kitabını yayınladı.

2020 yılında, Nişantaşı Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde de ders vermeye başladı.

Kurucusu olduğu MOSO DİYET VE BESLENME DANIŞMANLIĞI’nda 2013 yılından bu yana, danışanlarına aktif olarak bireysel ve kurumsal beslenme hizmeti vermeye devam etmektedir.

Kliniğinde; kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sağlıklı beslenmeyi öğrenme, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik döneminde beslenme, gebelikte- emziklilikte beslenme, menopozda beslenme, anti-aging beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenmenin yanı sıra kurumlara ve gruplara özel eğitim ve seminerler, medya, ürün ve menü danışmanlığı vb. hizmetler vermektedir. Wellness, beslenme, sağlık, güzellik ve sağlıklı yaşama yönelik toplantı ve etkinliklerde beslenme üzerine konuşmacı olarak yer almaktadır.

Alanında birçok ulusal ve uluslararası kongreye, seminere ve eğitime katılmakta, çeşitli gazete, dergilerde ve sosyal mecralarda yazıları yayımlanmakta olup, televizyon ve haber programlarında yer almaya devam etmektedir.


Tüm Yazılar