Hakkımızda

Hamilelik Akademisine Hoş Geldiniz.

Hafta hafta hamilelik süreciniz, doğum ve lohusalık dönemindeki değişiklikler, bebeğinizi ilk kucaklamanızdan yürümesine adım adım sizleri neler bekliyor hepsini eksiksiz ve en doğru şekilde Hamilelik Akademisi’nden öğrenebileceksiniz

Günümüzde her türlü bilgiye ulaşmak çok kolay, ancak esas sorun ulaşılan bu bilgilerin kendi durumumuz ve sorunumuz ile ne kadar ilgili olduğu. İlk 1000 gün olarak adlandırılan Hamilelik ve Bebeğin ilk 2 yıl gelişimi de bu durumlardan birisi aslında. O kadar çok bilgi var ki. Peki “benim için bebeğim için hangisi doğru” diye bir soru soruyorsanız artık bunun bir cevabı var. Evet “Hamilelik Akademisi”

Hamilelik Planlıyorum

Hamileliği planlarken nelere dikkat etmelisiniz, nasıl beslenmelisiniz, ne zaman ve nasıl hamile kalırsınız? Tüm cevaplar ve detayları bu bölümde

Hamileyim

Tebrikler hamile kaldınız… Hamilelik boyunca bu muhteşem yolculuğunuzda neler yapmalı neler yapmamalısınız, sizde ve bebeğinizde hafta hafta hangi değişiklikler olacak, o haftaya özel başınıza gelebilecek şikayetler ve onlarla baş edebilme önerilerini bulacaksınız. Halsizlik, kanama, bulantı kusma gibi durumlarda ne yapmalı ne yapmamalısınız, ayrıca sizi hangi durumlar bekliyor özel hazırlanmış yazı ve videolardan öğrenebilirsiniz.

Hafta hafta hamilelikte detaylı beslenme önerileri, ihtiyacınız olan mineral ve vitaminler hakkında detaylı bilgiler bir bir anlatılıyor olacak.Hangi hafta ne yemeli ne yememelisiniz, bitki çayları ve diğer merak ettiklerinizi bu bölümde bulacaksınız ve haftaya özel tarif ve menüler çok ilginizi çekecek.

Hamileliğiniz boyunca egzersizin önemi, nasıl egzersiz yapmalısınız, hangi durumlarda egzersize ara vermelisiniz gibi tüm detaylar, kendi dalının uzmanı doktor ve fizyoterapistler tarafından hazırlanan ve video görselleri ile desteklenen her haftaya uygun egzersizler, hamileliğinizde doğru bir egzersiz planı yapmanızı sağlayacak. İşte size iyi haber, bu program sayesinde bu egzersiz programını rahatlıkla evinizde de yapabiliyor olacaksınız.

Ayrıca konunun uzmanı ile birlikte Hamilelik pilatesi hakkında bilgi ve yapılacak hareketleri video görselleri eşliğinde bu bölümde bulabilirsiniz.

Artık bu program sayesinde spor yapmayan hamile kalmayacak….

Ayrıca her hafta doktorunuza neler sormalısınız bölümünü çok seveceksiniz.

Doğum ve Lohusalık

Evet biliyoruz, hamileliğiniz boyunca sizi en çok düşündüren ve endişelendiren konuların başında doğum şeklinin nasıl olacağı gelmekte. İşte kafanızdaki tüm soruları cevaplandırmanıza yardım edecek doğum yöntemleri ile ilgili konuları bu bölümde bulabilirsiniz.

Lohusalık dönemi.. Herkes bir şeyler anlatıyor. Gerçekten neler olacak tüm detayları bu bölümde bulabilirsiniz.

En sık sorulan “yaşadıklarım normal mi, doğum sonrası depresyon bulguları nasıl oluyor?” soruları için çok basit bir test sizi çok doğru yönlendirecektir. Mutlaka deneyin…

Yakında doğum yapacaksınız. Bebek için yapmanız gereken küçük hazırlıklar neler olmalı. Mutlaka okuyun

Çocuk gelişimi

Doğum mu yaptınız. Harika, sizi tebrik ediyoruz. Artık Çocuk gelişimi  bölümüne geçip bebeğinizin ilk 24 saatinden hastaneden taburcu olduğunuz güne, evdeki ilk günden ilk doktor vizitine ve ilk haftalardan 24. Aya kadar emzirme yöntemlerinden aşılarına, bakımından uykusuna, kadar tüm detayları ve sizleri nelerin beklediğini detaylı yazılar ve eğitici videolar ile takip edebileceksiniz.

Bebeğinizin ilk 2 yılında onun beslenmesine ait detaylı bilgileri alırken gelişimini takip edecek ve aradığınız tüm konular hakkında detaylı yazıları da bulabilecek ve gerekli önerileri de buradan alabileceksiniz.

Evet Hamilelik Akademisinin çocuk gelişimi bölümü bebeğinizin ilk 2 yılında ki tüm sorularınızın cevaplarını bulduğunuz yer olacak. Eğitici videolar ve öneriler ile gerçekten çok profesyonel ve eğitici bu bölüm sizi çok geliştirecek.

Ve bu 2 yılın sonunda Hamilelik Akademisi’nden başarı ile mezun olacaksınız.

Kütüphane

365 gün 24 saat her zaman yanınızda bir kütüphane.

Hamilelik öncesi, Hamilelik, Doğum-Lohusalık ve Çocuk gelişimi bölümleri sayesinde ihtiyacınız olan tüm bilgileri görselleri ile desteklenmiş olarak bu kütüphanede bulabileceksiniz.

Tüm bu genel ve detaylı bilgilendirmelere ek olarak size özel bölümler de mevcut.

Bana Özel

Müzik marketinde hamilelik süresince ve doğum sırasında sizi rahatlatacak müziklere ulaşabilirsiniz.

Testlerim bölümünde hangi haftanızda size hangi testler yapılmalı buradan takip edebileceksiniz.

Aşılarım bölümünde hamilelik süresince yapılabilecek aşılar hakkında detaylı bilgileri öğrenebileceksiniz.

Araçlarım

Evet hamileliğinizin sonlarına doğru sizi en çok düşündüren olaylardan birisi. Doğum Çantam. Eksik var mı, bir şey unuttum mu sorularına artık gerek yok. Tüm detayları ile tek tek işaretleyip hazırlayabileceğiniz doğum çantanız işte burada.

Kendinizi adım adım, hafta hafta takip edebilirsiniz… nasıl mı?

Hamilelik boyunca ne kadar kilo almalısınız sorusunun cevabını bulacağınız ve hafta hafta kilonuzu yakından takip edebileceğiniz Kilo Takibi programı size yardımcı olacak.

Bebeğinizin hareketleri yeterli mi?  Hangi durum normal hangisi anormal.Detaylı açıklaması ile birlikte bu bölümdeki Tekme Sayacı sayesinde bebeğinizin hareketlerini rahat ve doğru bir şekilde takip edebilirsiniz.

En çok karşılaşılan sorulardan birisi olan, “acaba doğumun başladığını nasıl anlayacağım, gerçek kasılma ile yalancı sancıları nasıl ayırt edebilirim?” gibi soruların cevabını bulacağınız ve kasılmaları takip edebileceğiniz kasılma sayacı size çok yardımcı olacak.

Anneler Kulübü

Bu uygulamanın en güzel ve en eğlenceli özelliklerinden birisi de "Anneler Kulübü". Bu bir sosyal paylaşım ve sohbet kulübü. Size önerilen başlıkların yanında  kendi istediğiniz bir konuyu başlatıp kendi kulübünüzü kurup o konu ile ilgili bilgi veya şikayetlerinizi paylaşabilir aynı zamanda da var olan tüm konularda yapılan öneri ve tartışmalara katılabileceksiniz.

Akademiye Hoş Geldiniz..